fbpx

W warmińsko-mazurskim oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

Projekt “Kokosza, grosz do grosza!” dotarł również do województwa warmińsko-mazurskiego. Uczniowie szkoły podstawowej poznali techniki oraz nabyli umiejętności sprawnego oszczędzania pieniędzy.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

W projekcie uczestniczyło 7 uczniów z lidzborskiej szkoły. Nauczyciel przeprowadzający lekcje otrzymał imienny certyfikat. Uczniowie otrzymali ołówki, kolorowanki i łamigłówki, które mają przypominać o zasadach towarzyszących gromadzeniu oszczędności na wybrane cele i marzenia.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.