fbpx

W pomorskim oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

W województwie pomorskim projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych poznali techniki oraz nabyli umiejętności sprawnego oszczędzania pieniędzy.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

Udział w projekcie wzięło 476 uczniów. Ponadto każdy z nauczycieli przeprowadzający lekcje otrzymał imienny certyfikat. Natomiast najmłodsi uczniowie z klas I-III otrzymali ołówki, kolorowanki oraz wycinanki, które mają przypominać im o zasadach towarzyszących gromadzeniu oszczędności na wybrane cele i marzenia.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.