fbpx

W małopolskim oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

W województwie małopolskim projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych w Województwie poznali techniki oraz nabyli umiejętności sprawnego oszczędzania pieniędzy.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

W przedsięwzięcie zostało zaangażowanych 3 nauczycieli z 3 szkół podstawowych, rozmieszczonych na terenie województwa małopolskiego. W projekcie uczestniczyło 87 uczniów. Ponadto każdy z nauczycieli przeprowadzający lekcje otrzymał imienny certyfikat. Natomiast najmłodsi uczniowie z klas I-III otrzymali ołówki, kolorowanki oraz wycinanki, które w założeniach mają przypominać o zasadach towarzyszących gromadzeniu oszczędności na wybrane cele i marzenia.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.