fbpx

W dolnośląskim oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

W województwie dolnośląskim projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych poznali techniki oraz nabyli umiejętności sprawnego oszczędzania pieniędzy.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

W przedsięwzięciu było zaangażowanych 10 nauczycieli z 6 szkół podstawowych rozmieszczonych na terenie województwa dolnośląskiego. W projekcie uczestniczyło 239 uczniów. Ponadto każdy z nauczycieli przeprowadzający lekcje otrzymał imienny certyfikat. Natomiast najmłodsi uczniowie z klas I-III otrzymali ołówki, kolorowanki oraz wycinanki, które w założeniach mają przypominać o zasadach towarzyszących przy gromadzeniu oszczędności na wybrane cele czy też marzenia.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.