fbpx

W kujawsko-pomorskim oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

W województwie kujawsko-pomorskim projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych w Województwie poznali techniki oraz nabyli umiejętności sprawnego oszczędzania pieniędzy.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

W przedsięwzięciu było zaangażowanych 4 nauczycieli z 3 szkół podstawowych, rozmieszczonych na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. W projekcie uczestniczyło 192 uczniów. Ponadto każdy z nauczycieli przeprowadzający lekcje otrzymał imienny certyfikat. Natomiast uczniowie z klas I-III otrzymali ołówki, kolorowanki oraz wycinanki, które w mają im przypominać o zdobytej wiedzy i motywować do oszczędzania na wybrane cele i marzenia.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.