fbpx

W świętokrzyskim oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

W województwie świętokrzyskim projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w lekcjach z zakresu edukacji ekonomicznej i finansowej.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

Lekcje w ramach projektu przeprowadziło 2 nauczycieli z 2 szkół podstawowych, rozmieszczonych na terenie całego województwa świętokrzyskiego. W zajęciach wzięło udział aż 62 uczniów. Każdy z nauczycieli przeprowadzających lekcje otrzymał imienny certyfikat. Uczniowie otrzymali ołówki, notesy i zakładki do książek, które będą im przypominały o projekcie i zdobytej podczas niego wiedzy.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.