fbpx

W lubuskim oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

W województwie lubuskim projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkoły podstawowej w Województwie poznali techniki oraz nabyli umiejętności sprawnego oszczędzania pieniędzy.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

W projekcie uczestniczyło 23 uczniów. Ponadto nauczyciel przeprowadzający lekcje otrzymał imienny certyfikat. Uczniowie z klasy II otrzymali ołówki, kolorowanki oraz wycinanki, które mają im przypominać o zasadach towarzyszących gromadzeniu oszczędności na wybrane cele i marzenia.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.