fbpx

Rola mediów w Kokoszy

kokosza aktualności

05.09.2019

Patronami medialnymi Projektu “Kokosza, grosz do grosza!” są TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom i Dziennik Gazeta Prawna.

Główną rolą środków masowego przekazu jest informowanie społeczeństwa. Media coraz częściej zdobywają przestrzeń w Internecie, jednak warto pamiętać o ich tradycyjnej formie w postaci radia, telewizji czy też prasy. Media odgrywają również odpowiedzialną rolę w procesie socjalizacji społecznej. To właśnie one posiadają rozległe możliwości, by kształtować wśród społeczeństwa postawy emocjonalne, intelektualne, moralne i duchowe.

Twórcy lekcji o oszczędzaniu „Kokosza, grosz do grosza!” mają świadomość, jak ważnym elementem w realizacji projektu było pozyskanie patronów medialnych. Udało się! Dołączyli do nas TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom czy też Dziennik Gazeta Prawna. Dzięki nim wieści o inicjatywie mogły dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zainteresować także tych najmłodszych spośród nich.

Ideą realizowanych działań jest nauka młodzieży ze szkół podstawowych metod skutecznego zarządzania finansami i gromadzenia oszczędności. W ramach projektu każdy z uczniów otrzymał od realizatora projektu, dzięki zaangażowaniu swojego nauczyciela, komplet materiałów edukacyjnych. Były one później rozwiązywane i omawiane podczas zajęć szkolnych. Pomoce naukowe zostały dostosowane do potrzeb i wieku uczestników projektu.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Stowarzyszenie “Anty-Rama”, które pozyskało środki w ramach darowizny celowej pochodzącej od Narodowego Banku Polskiego.