fbpx

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronem Kokoszy

kokosza aktualności

29.08.2019

Projekt “Kokosza, grosz do grosza” współpracuje z instytucjami publicznymi i mediami. Swym honorowym patronatem objęło wydarzenie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Jest to instytucja, która współpracuje z przedsiębiorcami. Kontynuuje działania podjęte przez Premiera Mateusza Morawieckiego i pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które poprawiają prawne i instytucjonalne otoczenie biznesu. Celem ministerstwa jest wsparcie przedsiębiorczości, ale także stymulowanie pracodawców do podejmowania odpowiedzialnych działań na rzecz pracowników. Ponadto ministerstwo jest urzędem administracji rządowej, zapewniającym obsługę w zakresie gospodarki.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii pełni również patronat honorowy nad projektem „Kokosza, grosz do grosza!”. Ideą działań realizowanych w jego ramach, jest nauka młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych metod skutecznego zarządzania finansami i gromadzenia oszczędności. Każdy z uczniów otrzymał od realizatora projektu, za pośrednictwem swojego nauczyciela, komplet materiałów edukacyjnych, które są omawiane na lekcjach w szkole. Pomoce naukowe są dostosowane do potrzeb i wieku każdego z uczestników projektu. W nagrodę za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach, uczniowie dostali gadżety i „Przewodnik po oszczędzaniu” stworzony specjalnie dla nich.

Ilość uczniów uczących się sprawnego zarządzania swoimi oszczędnościami wyniosła 3419. Projekt był realizowany w 54 szkołach przez 82 nauczycieli na terenie 13 województw. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Stowarzyszenie “Anty-Rama”, które pozyskało środki w ramach darowizny celowej pochodzącej od Narodowego Banku Polskiego.