fbpx

Oszczędzanie, kokosza i my

kokosza aktualności

09.05.2019_Projekt „Kokosza, grosz do grosza!” rozpoczął się w listopadzie 2018 roku. Jego celem jest wprowadzenie w świat finansów uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Co więcej, ma on wzbogadzić podstawę programową o praktyczne aspekty wiedzy o pieniądzach.

Realizatorami projektu w szkołach są nauczyciele. To właśnie oni przekazują swoim podopiecznym wiedzę na temat finansów. Udział w projekcie jest zupełnie darmowy. Szkoły, które w nim uczestniczą otrzymują dostęp do scenariuszy zajęć i liczne materiały edukacyjne. Ich treść jest starannie dostosowana do wieku i możliwości uczniów. Stworzone zostały trzy komplety zadań dla klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Przewidziano ćwiczenia do pracy indywidualnej, np. zadania matematyczne i plastyczne, czy logicznie łamigłówki. Nie zabrakło pomysłów na zabawy w grupach. Do wspólnych zadań należą m.in. planowanie domowego budżetu, zabawa w kalambury i tworzenie rymowanek. Dopełnienie materiałów edukacyjnych stanowią „Przewodnik po oszczędzaniu” oraz animacje. Wszyscy uczestnicy na zakończenie projektu otrzymują pamiątkowe gadżety.

Realizatorem przedsięwzięcia jest łódzka organizacja pozarządowa „Anty-Rama”. Do zadań Stowarzyszenia należy m.in. upowszechnienie ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, działalność na rzecz rozwoju gospodarczego, w tym przedsiębiorczości, a także wspomaganie nauki, edukacji i szkolnictwa wyższego. Projekt jest realizowany wraz z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej.