fbpx

Gotowe scenariusze zajęć i nagrody dla całych klas czekają

Tylko co drugi Polak oszczędza pieniądze.
Mimo rosnącej świadomości dotyczącej oszczędzania, wciąż jedynie połowa Polaków odkłada pieniądze. Dlaczego? Dowiedz się, jak oszczędzać i inwestować. Zgłoś klasę do projektu „Kokosza, grosz do grosza!” i wspieraj edukację finansową dzieci.

Na co zbieramy i jak zmieniła się sytuacja finansowa Polaków w ciągu ostatnich 10 lat? Pokazuje to raport „Sytuacja na rynku consumer finance”, publikowany przez Konfederację Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Dane te nie są jednak optymistyczne.

SYTUACJA FINANSOWA POLAKÓW

Cieszy natomiast fakt, że większa ilość osób deklaruje chęć oszczędzania i ma ku temu możliwości. 24 proc ankietowanych uznało, że w najbliższych miesiącach uda się im odłożyć jakieś pieniądze.
NA CO OSZCZĘDZAMY?

Budowanie od najmłodszych lat świadomości na temat oszczędzania jest niezwykle ważne. „Kokosza” to projekt edukacyjny, który ma popularyzować wiedzę o oszczędzaniu wśród dzieci i młodzieży. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII.

Dołączając do projektu, otrzymasz gotowe scenariusze zajęć oraz materiały do przeprowadzenia lekcji.

Na najbardziej zaangażowane w projekt klasy czekają nagrody specjalne: koszulki, skarbonki i wycieczka.
Rejestracja trwa do 17 maja.
Ciekawe zajęcia, atrakcyjne gadżety (zakładka, notes, teczka, ołówek – dla wszystkich oraz koszulka i skarbonka dla najlepszych) i masa przydatnej wiedzy – to wszystko czeka na uczestników projektu! Dodatkowo, dla najbardziej aktywnych klas przygotowaliśmy nagrody. Do wygrania wycieczki do Giełdy Papierów Wartościowych oraz Polskiego Radia.

Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzą się:
-jaka jest historia pieniądza;
-czym są dochody i wydatki;
-jak funkcjonuje domowy budżet;
-czym są oszczędności.

DOŁĄCZ DO NAS!