fbpx

Kokosza w kosmosie. Magia wyobraźni i nauka o finansach.

kokosza aktualności

16.05.2019_Projekt edukacyjny “Kokosza, grosz do grosza!” postawił sobie za cel dotarcie do tysięcy uczniów szkół podstawowych. Dlaczego? Żeby od najmłodszych lat oswajać ich z tematem finansów i kształtować postawy świadomego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Zamysł projektu był prosty. Wprowadzenie pojęć związanych domowym budżetem i oszczędzaniem, ma się odbywać w atrakcyjnej formie wspólnych gier, zabaw i łamigłówek. Czy kura może polecieć w kosmos? Wyobraźnia nie zna ograniczeń. Chcieliśmy pokazać, że każdy może spełnić swoje marzenia, a oszczędzanie pomaga w ich realizacji” – wyjaśnili swój zamysł twórcy “Kokoszy…” należący do łódzkiego Stowarzyszenia “Anty-Rama”.

Nazwa projektu nawiązuje do znanego powiedzenia. Tytułowa “kokosza” pojawia się na kolorowych materiałach edukacyjnych, gadżetach, animacji i “Przewodniku po oszczędzaniu”. Wszystko po to, aby zainteresować młodzież ze szkoły podstawowej. W ramach zajęć dowiaduje się ona m.in. czym lokata różni się od konta oszczędnościowego lub czym są obligacje. Uczniowie zapoznają się także ze sposobami oszczędzania, grają w edukacyjne gry i tworzą prace plastyczne, np. projektują banknoty. Pracują oni zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Stworzone zostały trzy zestawy materiałów, dla klas I-III, IV-VI i VII-VIII.

Zakończenie pierwszej edycji wydarzenia zostało przewidziane na 31.10.2019. Jego oficjalne rozpoczęcie odbyło się w listopadzie 2018 roku. Projekt “Kokosza, grosz do grosza!” powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia “Anty-Rama” i Narodowego Banku Polskiego.