fbpx

Oszczędzamy na marzenia!

Ruszyła rejestracja do projektu edukacyjnego „Kokosza, grosz do grosza!”. Dołącz do nas i dowiedz się, jak oszczędzać i mądrze gospodarować finansami. Zgłoś klasę już teraz.

Zarządzanie własnym budżetem to odpowiedzialne zadanie. Powinniśmy się tego uczyć od najmłodszych lat. Niestety, ten temat nie jest wystarczająco zgłębiany na zajęciach szkolnych. Brakuje także inicjatyw pozaszkolnych, które pozwoliłyby dzieciom poszerzać wiedzę z tego zakresu. Dlatego właśnie powstała „Kokosza”. 14 marca ruszyła rejestracja. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Wspólnie chcemy zachęcić dzieci do oszczędzania na wymarzone cele.

Wycieczka, aparat fotograficzny, czy zajęcia sportowe – to wszystko może być w zasięgu ręki. Wystarczy, że nauczymy się, gdzie szukać oszczędności i jak mądrze pomnażać zgromadzone fundusze.

Skąd się biorą pieniądze? Jak wygląda miesięczny budżet przeciętnej rodziny oraz czym są oszczędności? – te zagadnienia nie będą już tajemnicą dla uczniów, biorących udział w projekcie.

„Kokosza, grosz do grosza!” poprzez gry i zabawy pozwoli dzieciom w prosty sposób przyswoić wiedzę związaną z finansami. Program uczy także, w jaki sposób być bardziej gospodarnym i jak efektywnie pomnażać zaoszczędzone pieniądze. Dzięki tej wiedzy, młodzi ludzie dowiedzą się, w jaki sposób mogą realizować swoje marzenia.
Dołącz do nas! Zarejestruj klasę już teraz. Nauczyciele, którzy zgłoszą klasę do udziału w projekcie, otrzymają gotowe scenariusze lekcji dotyczące pieniądza, oszczędzania, gospodarowania własnym budżetem. Zajęcia w ramach programu odbędą się do 15 maja. W tym czasie w każdej z klas nauczyciele przeprowadzą 3-5 zajęć dotyczących oszczędzania.

Rejestracja: https://kokosza.org/

16 thoughts on “Oszczędzamy na marzenia!

  1. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  2. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  3. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *