fbpx

Oszczędzaj i wygraj wycieczkę!

Trwają zapisy do projektu edukacyjnego „Kokosza, grosz do grosza!”. Zgłoszenia tylko do 18 kwietnia. Sprawdź, dlaczego warto do nas dołączyć.

Ciekawe zajęcia, atrakcyjne gadżety i masa przydatnej wiedzy – to wszystko czeka na uczestników projektu! Dodatkowo, dla najbardziej aktywnych klas przygotowaliśmy nagrody. Do wygrania wycieczki do Giełdy Papierów Wartościowych oraz Polskiego Radia.

Zarządzanie własnym budżetem to odpowiedzialne zadanie. Powinniśmy się tego uczyć od najmłodszych lat. Niestety, ten temat nie jest wystarczająco zgłębiany na zajęciach szkolnych. Brakuje także inicjatyw pozaszkolnych, które pozwoliłyby dzieciom poszerzać wiedzę z tego zakresu. Dlatego właśnie powstała „Kokosza”.

Skąd się biorą pieniądze? Jak wygląda miesięczny budżet przeciętnej rodziny oraz czym są oszczędności? – te zagadnienia nie będą już tajemnicą dla uczniów, biorących udział w projekcie.

„Kokosza, grosz do grosza!” poprzez gry i zabawy pozwoli dzieciom w prosty sposób przyswoić wiedzę związaną z finansami. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, klas I-VIII.

Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzą się:
 jaka jest historia pieniądza
 czym są dochody i wydatki
 jak funkcjonuje domowy budżet
 czym są oszczędności

Uczniowie starszych klas (IV-VI) będą także samodzielnie zarządzać budżetem, a najstarsi
skupią się na funkcjonowaniu własnej firmy. Jak odpowiedzialnie inwestować i
gospodarować wydatkami? Tego właśnie nauczą się podczas zajęć.

Na uczestników projektu czekają specjalne gadżety: ołówek, zakładka, notes, teczka, przewodnik po oszczędzaniu (dla uczniów klas IV-VIII). Pośród klas, które wezmą udział w projekcie i przygotują prace konkursowe, wybierzemy zwycięzców z poszczególnych grup wiekowych (I-III, IV-VI i VII-VIII). Najlepsi pojadą na wycieczkę do Polskiego Radia i Giełdy Papierów Wartościowych.