fbpx

Nowa kampania edukacji finansowej „Kokosza, grosz do grosza”

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w kolejnej odsłonie kampanii edukacyjnej “Kokosza, grosza do grosza!” dedykowanej dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Do dyspozycji uczniów oddajemy multimedialną aplikację edukacyjną Koko-akademia, poszerzającą wiedzę na temat oszczędzania, inwestowania, zagrożeń w sieci, manipulacji i hazardu.

Przygotowaliśmy podręcznik metodyczny dla nauczycieli będący wprowadzeniem do aplikacji e-learningowej Kokoszy. Uczniowie będą mieli do dyspozycji zeszyt ćwiczeń, który w atrakcyjny sposób przeniesie ich do świata edukacji finansowej. Wszystkie materiały edukacyjne będą dostępne w formule online


1. Podręcznik metodyczny, który pełni rolę przewodnika po platformie edukacyjnej oraz zeszycie ćwiczeń. Umożliwi Państwu łatwe i intuicyjne korzystanie z udostępniony materiałów. Znajdą Państwo w nim propozycje tematów do dyskusji z uczniami. Podręcznik zawiera scenariusze zajęć, które bezpośrednio odnoszą się do poszczególnych zadań w zeszycie ćwiczeń.

2. Koko-akademia to kopalnia wiedzy dla uczniów, którzy w ramach ośmiu modułów o rosnącym stopniu trudności zdobędą podstawową wiedzę z zakresu finansów. Uczniowie nauczą się planować własny budżet na przykładzie wycieczki szkolnej. Postawią pierwsze kroki ku inwestowaniu. Poznają wszystkie strony hazardu, oszustw finansowych i kradzieży tożsamości.

3. Zeszyt ćwiczeń to zastosowanie wiedzy w praktyce. Kilkanaście ćwiczeń umożliwia utrwalenie wiedzy zdobytej na platformie e-learningowej.

Zapraszamy do udziału w kampanii, możliwość zgłoszenia swojej klasy poniżej:

https://kokosza.org/biore-udzial/