fbpx

Kokosza wie i radzi: jak inwestować by nie stracić

19.10.2019

Podstawowym zamierzeniem towarzyszącym ponoszeniu inwestycji jest chęć powiększenia swojego kapitału. Warto jednak mieć świadomość, że takie działanie jest nacechowane ryzykiem.

Nierozważne lokowanie swoich środków może spowodować utratę całości zainwestowanych pieniędzy. Jednym z bezpieczniejszych metod inwestowania jest możliwość kupna banknotów kolekcjonerskich lub zakup obligacji skarbowych.

O możliwościach inwestowania i gromadzenia oszczędności, z późniejszym ich efektywnym wykorzystaniem, mieli okazję dowiedzieć się uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym „Kokosza, grosz do grosza!”. Jego celem jest wprowadzenie w świat finansów dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z całej Polski. Dzięki zajęciom prowadzonym przez nauczycieli, młodzi ludzie zyskują szansę na zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu ekonomii i finansów w zrozumiałej i atrakcyjnej formie. Nauka mądrego zarządzania pieniędzmi od najmłodszych lat, w przyszłości zaprocentuje zdrowymi postawami społecznymi.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Stowarzyszenie “Anty-Rama”, które pozyskało środki w ramach darowizny celowej pochodzącej od Narodowego Banku Polskiego.