fbpx

Kokosza ożyła! Animacja z morałem

23.05.2019_Projekt edukacji finansowej “Kokosza, grosz do grosza!” został stworzony specjalnie dla uczniów szkół podstawowych. Jego realizatorzy wykreowali postać animowanej kokoszy, ponieważ chcieli rozpowszechniać wiedzę w atrakcyjnej, kolorowej formie.

Zgodnie z tym zamysłem powstały materiały i ćwiczenia, umożliwiające przeprowadzenie zajęć nauczycielom szkół podstawowych. Uczniowie mają okazję wziąć udział w grach edukacyjnych i zabawach. Zaplanowano też wydanie “Przewodnika po oszczędzaniu”. Nietypowym punktem projektu jest dwuczęściowa animacja.

Pomysłodawcy animacji przyznali, że miała ona w zabawny sposób wprowadzić uczniów w zakres zagadnień projektu. Krótka animowana historia przedstawia kokoszę, która odkłada przysłowiowy “grosz do grosza”, by spełnić swoje marzenie…wyruszyć w podróż kosmiczną.

Czy kura może polecieć w kosmos? Wyobraźnia nie zna ograniczeń. Chcieliśmy pokazać, że każdy może spełnić swoje marzenia, a oszczędzanie pomaga w ich realizacji” – wyjaśnili swój zamysł twórcy projektu. Zdradzili oni również, że zaplanowana została druga część animacji.

Projekt “Kokosza, grosz do grosza!” powstał dzięki Stowarzyszeniu “Anty-Rama” i Narodowemu Bankowi Polskiemu, w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizacja Projektu w szkołach podstawowych odbywa się dzięki zaangażowaniu nauczycieli. To właśnie oni przeprowadzają dodatkowe zajęcia dla swoich podopiecznych.