fbpx

Kokosza uczy o możliwościach inwestowania

26.09.2019

Inwestycje wiążą się z ryzykiem. Im większa możliwość pomnożenia kapitału tym korelacja z niepewną inwestycją wydaje się większa.

Jednak nie wszystkie inwestycje generują niepewny przychód z ich późniejszej sprzedaży, bądź innej finalizacji wskazanego działania. Jednym z bezpieczniejszych metod inwestowania jest możliwość zakupu kolekcjonerskich monet.

O możliwościach inwestowania i gromadzenia oszczędności z późniejszym ich efektywnym wykorzystaniem mieli okazję dowiedzieć się uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie „Kokosza, grosz do grosza!”. Jego celem jest edukowanie młodzieży z zakresu rozważnego i świadomego wydatkowania pieniędzy, które można przeznaczyć na swoje cele lub marzenia, a niekoniecznie na impulsywne zakupy i modne gadżety. Nauka mądrego zarządzania pieniędzmi od najmłodszych lat, w przyszłości zaprocentuje zdrowymi postawami społecznymi, które poszerzą środki inwestycyjne polskich gospodarstw domowych.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Stowarzyszenie “Anty-Rama”, które pozyskało środki w ramach darowizny celowej pochodzącej od Narodowego Banku Polskiego.