fbpx

Ciąg dalszy animowanych przygód

03.10.2019

Pierwsza edycja projektu “Kokosza, grosz do grosza!” została skierowana do uczniów szkół podstawowych. Organizatorzy wybrali formę dostosowaną do młodych odbiorców. Miało być kolorowo, zabawnie i kreatywnie. Każda grupa wiekowa otrzymała materiały edukacyjne, dostosowane do ich wiedzy i umiejętności.

W ramach Projektu zaplanowano dwie animacje. Wspólnym mianownikiem dla bajkowych historii jest postać kokoszy. To zabawna kurka, która ma zachęcić uczniów do rozsądnego rozporządzania własnym budżetem. Pierwsza część animacji miała zobrazować dzieciom, w jaki sposób oszczędzanie może im pomóc w realizacji marzeń.

Kontynuacja historii będzie toczyła się…na innej planecie. Pojawią się w niej nowi bohaterowie i kolejne porady. Fabuła części drugiej została oparta na treści “Przewodnika po oszczędzaniu”. To krótki poradnik, który otrzymają uczniowie uczestniczący w projekcie. Jednym z celów animacji jest ożywienie treści przedstawionych w “Przewodniku…”. W jakim celu? Aby utrwalić zdobytą przez uczniów wiedzę i zachęcić ich do realizacji zawartych w nim porad. Animacja ma m.in. zwrócić uwagę na wybrane aspekty wiedzy o oszczędzaniu. Zachęca do ograniczenia wydatków na zachcianki i udzielania sobie wzajemnej pomocy. Obrazuje także pojęcia takie jak poduszka finansowa, czy kapitalizacja odsetek na lokatach.