fbpx

Kokosza uczy o instytucjach bankowych

kokosza aktualności

08.08.2019

Wiele państw będących członkami areny międzynarodowej posiada własny bank centralny. W Polsce taką rolę pełni Narodowy Bank Polski. Istnieje również instytucja zrzeszająca 189 państw, która oferuje kredyty inwestycyjne i rozwojowe na preferencyjnych warunkach dla przedsiębiorstw publicznych w danym kraju, a nawet dla samych podmiotów, które są członkami instytucji.

O mechanizmach towarzyszących przy obrocie pieniędzmi, czym jest lokata, obligacje czy też kredyt mieli okazję dowiedzieć się uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, którzy wzięli udział w projekcie o oszczędzaniu „Kokosza, grosz do grosza!”. Celem projektu jest edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży. Zwraca on uwagę na rozważne rozporządzanie pieniędzmi, które mogą pomóc w realizacji marzeń. Uczniowie poznają również odpowiedzi na te i wiele innych pytań: Czym jest prowizja i kapitalizacja odsetek? Dlaczego nie możemy dodrukować dowolnej liczby banknotów? Co jeszcze zawdzięczamy Narodowemu Bankowi Polskiemu?

Nauka mądrego zarządzania pieniędzmi od najmłodszych lat, w przyszłości zaprocentuje zdrowymi postawami społecznymi, które poszerzą środki inwestycyjne polskich gospodarstw domowych. Przedsięwzięcie powstało dzięki współpracy Stowarzyszenia „Anty-Rama” z Narodowym Bankiem Polskim.