fbpx

Kokosza dotarła do mety. Finał projektu

31.10.2019

Projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych na terenie 13 województw poznali pojęcia związane z finansami, nabyli umiejętności oszczędzania pieniędzy i rozsądnego nimi rozporządzania.

Lekcje o oszczędzaniu zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne dostosowane do ich wieku i umiejętności. Oprócz materiałów edukacyjnych w formie ćwiczeń, otrzymali również „Przewodnik po Oszczędzaniu” – krótki poradnik, z którego uczniowie dowiadują się m.in. czym jest poduszka finansowa i na czym polega kapitalizacja odsetek.

W wydarzenie zaangażowało się 82 nauczycieli z 54 szkół podstawowych rozmieszczonych na terenie 13 województw, w tym województwie łódzkim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim, lubuskim, lubelskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, śląskim, dolnośląskim, małopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim. W projekcie uczestniczyło 3419 uczniów. Liczba ta przekroczyła wszelkie prognozy i stała się pozytywnym zaskoczeniem.

Każdy z nauczycieli otrzymał imienny certyfikat, który potwierdził uczestnictwo w projekcie. Uczniowie w ramach nagród zostali obdarowani ołówkami, notesami i zakładkami do książek. Przykład realizowanego działania potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem finansów. Stan wiedzy ekonomicznej Polaków wciąż nie jest satysfakcjonujący, dlatego szczególnie ważna jest nauka od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.