27.06.2019
Polski złoty został wprowadzony na wewnętrzny rynek finansowy w 1924 roku. Zastąpił tym samym wcześniejszą walutę używaną na terytorium II Rzeczpospolitej, „markę polską”. Jak co roku w dniu 2 marca polski złoty obchodzi swoje święto.
Projekt edukacji finansowej „Kokosza, grosz do grosza!” przekazuje uczniom wiedzę na temat pieniędzy. Dlaczego na rynku znajduje się ich określona ilość? Czy banknoty i monety powstają w tym samym miejscu? Czyje wizerunki pojawiają się na banknotach? Czym jest waluta? Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych otrzymają odpowiedzi na te, i wiele innych pytań. Ponadto w ramach zajęć z „Kokoszą” mają one za zadanie zaprojektować własne banknoty!
Projekt ma na celu edukować młodzież od najwcześniejszych lat z zakresu mądrego wydatkowania pieniędzy. Uczniowie zyskują wiedzę teoretyczną, poznają nowe pojęcia i zjawiska. Ale to nie wszystko. Mają też okazję do wzięcia udziału w grach i zabawach edukacyjnych, które pobudzają ich przedsiębiorczość, uczą kreatywności i logicznego myślenia. Wszystkie materiały i nagrody dla uczniów zostały zagwarantowane uczestnikom w ramach bezpłatnego udziału. Lekcje przeprowadzają osoby znane uczniom jak nikt inny, przy których czują się oni swobodnie i bezpiecznie – nauczyciele.
Za realizacje przedsięwzięcia odpowiada Stowarzyszenie Anty-Rama, które pozyskało środki w ramach darowizny celowej pochodzącej od Narodowego Banku Polskiego.