fbpx

Jak oszczędzają Polacy?

Przeciętny Polak chciałby odłożyć co najmniej trzy wypłaty. Takie oszczędności zapewniają nam minimalne poczucie bezpieczeństwa w razie nieprzewidzianych wydatków. Aby czuć się stabilnie w przypadku utraty pracy, potrzeba co najmniej 6 pensji. Średnio właśnie pół roku trwa znalezienie zatrudnienia.

Duża część Polaków ma odłożone na czarną godzinę właśnie trzykrotne wynagrodzenie. Jenak tylko 30 proc. spośród tych, którzy posiadają oszczędności, uważa swoje zabezpieczenie finansowe za wystarczające. Kolejne 30 proc. Polaków nie posiada jednak żadnych pieniędzy na nieprzewidziane wydatki.

W jaki sposób oszczędzać? To wiedza, jaką powinniśmy zgłębiać od najmłodszych lat. Właśnie taki cel ma projekt edukacyjny „Kokosza, grosz do grosza!”. Uczniowie szkół podstawowych, którzy będą w nim uczestniczyć dowiedzą się, jak funkcjonuje rynek finansowy, czym są dochody i wydatki, w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze.

Ważnym elementem projektu będzie również przedstawienie możliwych metod oszczędzania środków i pobudzanie w uczniach postaw przedsiębiorczych. Budowanie świadomości w tym obszarze pośród uczniów jest ważną społecznie
misją, która przeciwdziała wykluczeniu finansowemu. Projekt „Kokosza, grosz do grosza” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki gotowym scenariuszom lekcji i zajęciom dostosowany do wieku odbiorców, uczniowie w prosty sposób przyswoją wiedzę związaną z oszczędzaniem.

Dołącz do projektu, wypełniając zgłoszenie, które znajduje się w zakładce „Dla nauczyciela”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *