fbpx

Razem nauczmy się oszczędzać

„Kokosza, grosz do grosza!” rusza już 14 marca. To projekt edukacyjny, który promuje oszczędzanie i przedsiębiorcze zachowania od najmłodszych lat. Czym jest pieniądz, skąd bierze się jego wartość i w jaki sposób można pomnażać
oszczędności? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy projektu. Dzięki dostosowanym do wieku uczniów zajęciom, dzieci nauczą się, jak funkcjonuje rynek finansowy i w jaki sposób gospodarować własnym budżetem.

Mądre gospodarowanie pieniędzmi i sukcesywne pomnażanie oszczędności to umiejętności, które będą przydatne w codziennym życiu i pozwolą na krytyczną ocenę pierwszych doświadczeń finansowych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają „Przewodnik po oszczędzaniu”, który wyjaśni pojęcia związane z obrotem pieniędzmi.

Dołącz do nas i również naucz się oszczędzać! Aby zgłosić klasę do projektu, wystarczy zarejestrować się poprzez stronę internetową www.kokosza.org w zakładce „Dla nauczycieli”.

Projekt rozpocznie się 14 marca. Zajęcia w ramach programu odbędą się do 15 maja. W tym czasie w każdej z klas nauczyciele przeprowadzą 3-5 zajęć dotyczących oszczędzania.

Nauczyciele, którzy zgłoszą klasę do udziału w projekcie, otrzymają gotowe scenariusze lekcji dotyczące pieniądza, oszczędzania, gospodarowania własnym budżetem.

Dołącz do projektu już teraz, wypełniając zgłoszenie, które znajduje się w zakładce „Dla nauczycieli”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *