fbpx

Dzieci pokochały Kokoszę!

10.10.2019

Projekt “Kokosza, grosz do grosza” edukuje dzieci z całej Polski. Do tej pory zgłoszono do niego ponad 3400 uczniów. Wzięli oni udział w lekcjach z zakresu oszczędzania i gospodarowania budżetem. Zajęciom przyświecała zasada łączenia przyjemnego z pożytecznym.

Co się wydarzyło od czasu, kiedy materiały edukacyjne dotarły do szkół, a plakaty z kokoszą zawisły na klasowych ścianach? Jak zapewniają realizatorzy projektu, na konkretne wnioski jest jeszcze za wcześnie. Jednak już teraz mogą oni powiedzieć, że dzieci są zainteresowane tematem finansów i posiadają ogólną wiedzę na ich temat. Jednak ważnym zadaniem szkoły i stowarzyszeń wspierających edukację, jest pomoc w dalszym rozwoju i poszerzaniu umiejętności.

Podczas zajęć realizowanych w ramach projektu, dzieci rozwiązywały zadania i łamigłówki, projektowały własne banknoty i wymarzone skarbonki. Grały również w edukacyjne gry i zabawy, np. kalambury. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć miała być animacja. Krótka historia tytułowej kokoszy zachęcająca młodych widzów do oszczędzania i spełniania marzeń. Zarówno animacja, materiały edukacyjne, jak i “Przewodnik po oszczędzaniu”, miały zainteresować swoją formą uczniów szkoły podstawowej i ułatwić im zapamiętanie nowo zdobytych informacji.

Prace plastyczne dzieci pokazały, że są one bystrymi obserwatorami rodzinnego życia. Ich uwadze nie umykają także aspekty związane z finansami. W zilustrowanych pomysłach na oszczędzanie niepodzielnie królowała świnka skarbonka. Projekt miał wspierać uczniów w poczuciu, że mają wpływ na realizację swoich marzeń.