fbpx

Złoto i inne kruszce gromadzone przez Kokoszę

kokosza aktualności

30.05.2019

Inwestycje dzielą się na te, które są w większym stopniu obarczone ryzykiem oraz te, które nie przynoszą za sobą dużego ryzyka straty. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, osoby inwestujące swój kapitał liczą, że na etapie zakończenia skonkretyzowanej inwestycji osiągną zysk.

Nierozważne ulokowanie środków może spowodować utratę całości zainwestowanych pieniędzy lub ich części. Przy ogromnej liczbie możliwości zainwestowania pieniędzy istnieją takie, które można uznać za bezpieczne. Jednym z bardziej bezpiecznych metod inwestowania jest możliwość zakupu cennych kruszców, takich jak złoto lub srebro.

O możliwościach inwestowania i gromadzenia oszczędności, z późniejszym ich efektywnym wykorzystaniem, mieli okazję dowiedzieć się uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie o oszczędzaniu pieniędzy „Kokosza, grosz do grosza!”. Projekt ma na celu edukować młodzież z zakresu świadomego wydatkowania pieniędzy. Uczniowie dowiadują się, że oszczędzanie pomaga w spełnieniu marzeń, jednak równocześnie wymaga sporej dawki rozsądku, cierpliwości, a niekiedy także samokontroli. Nauka mądrego zarządzania pieniędzmi od najmłodszych lat, może w przyszłości zaprocentować zdrowymi postawami społecznymi, które poszerzą środki inwestycyjne polskich gospodarstw domowych.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Stowarzyszenie “Anty-Rama”, które pozyskało środki w ramach darowizny celowej pochodzącej od Narodowego Banku Polskiego.