fbpx

Oszczędzanie na co dzień

Wielu Polaków nie przykłada uwagi do oszczędzania na co dzień. Jesteśmy zapracowani, zabiegani i nie mamy czasu na zważanie na takie błahostki, jak odkładanie pieniędzy podczas obowiązków codziennych. Sporo z nas nie decyduje się również na robienie cotygodniowych spisów swoich finansów i wszystkich wydatków. Chcielibyśmy się z Wami podzielić paroma wskazówkami, jak małym nakładem pracy zaoszczędzić podczas codziennych czynności.

Obiady na mieście to coś, na co wydajemy sporo pieniędzy, szczególnie, jeśli po obiedzie wpada jeszcze kawa. Samodzielne przygotowywanie posiłków byłoby najlepszym i najkorzystniejszym finansowo pomysłem. Jednak wiemy, że rzeczywistość czasem nam na to nie pozwala. Warto sprawdzać oferty lunchowe i obiadowe w pobliżu miejsca swojej pracy. Bardzo często w godzinach popołudniowych od 12 do 16 restauracje oferują w korzystnych cenach całe zestawy. To też dobra okazja, by spotkać się z przyjaciółmi, jednocześnie nie wydając majątku na obiad. Może następnym razem w drodze do pracy, warto spojrzeć na tablice restauracji lub ulotki, żeby skorzystać z lunchu i zaoszczędzić?

W przypadku rozrywek takich jak kino, teatr czy muzeum, warto korzystać z różnych ulg, podczas których można kupić bilety w korzystnej cenie. Warto pamiętać także o wcześniejszym sprawdzeniu na stronach internetowych, czy dane kino nie oferuje biletów rodzinnych lub weekendów rodzinnych. Takie zniżki mają również muzea, szczególnie podczas wystaw dedykowanych młodszym odwiedzającym. Przy planowaniu takich wyjść pamiętajcie o zabraniu dokumentów, legitymacji uczniowskich i innych, które pozwalają na dodatkowe zniżki.Sporo finansów zabierają zakupy spożywcze. Sklepy oferują wiele produktów i łatwo wpaść w szał zakupowy, kupując coś, czego wcale nie potrzebowaliśmy. Na pewno warto przychodzić z listą zakupów, która pomoże nie tylko naszemu portfelowi, ale i środowisku, nie pozwalając na zmarnowanie i wyrzucanie produktów spożywczych. Coraz więcej marketów oferuje dodatkowe zniżki na wypieki, szczególnie w godzinach wieczornych. Ma to na celu przede wszystkim ograniczenie marnowania pieczywa, a jednocześnie my możemy skorzystać i wydać mniej. Podobnie jest z produktami typu jogurty. Sklepy decydują się na obniżki nawet o 50%, na rzeczy z krótszą datą ważności.

Jeśli mowa o oszczędnościach, to kolejnym ważnym aspektem są tutaj oferty bankowe. Jesteśmy przyzwyczajeni do trzymania pieniędzy na kontach bankowych, jednak warto szukać najkorzystniejszych propozycji. Rok szkolny się rozpoczął, a wraz z nim szereg promocji. Przy zakładaniu nowego konta, po spełnieniu wszystkich warunków formalnych, często można otrzymać dodatkowe bonusy. Są to na przykład pieniądze lub gratisy w postaci biletów do kina, czy bonów zakupowych. To świetna okazja na zdobycie gotówki, przy małym nakładzie pracy.

To tylko kilka małych kroków, które w życiu codziennym mogą nam ułatwić odłożenie paru groszy na inne rozrywki. Mamy nadzieję, że skorzystacie z nich, a oszczędzanie na co dzień stanie się dla Was czymś normalnym i bezproblemowym.