fbpx

Ekologiczne rozwiązania na co dzień

→ Woda z miętą jest idealna na orzeźwienie! 🌞Oczywistym również jest to, że mając mieszkanie nie mamy możliwość posadzenia dużych krzewów z ziołami, jednak co powiecie na mini szklarnie? 🌲 Świeża bazylia, mięta, kolendra, czy inne zioła możemy hodować w takich naczyniach na parapecie. To świetny pomysł na oszczędność i nie przepłacanie za małe doniczki z pryskanymi ziołami w sklepach, a jednocześnie stały dostęp do świeżych ziół!🌱

→ Papier to również element obecnym w każdym domu, jednak czy zwracacie uwagę na jakość papieru w kalendarzach, czy zeszytach? 📃 A co powiedzielibyście na papier czerpany? 🤯

W końcu tyle kartek zużywamy na notatki, zapiski i inne listy, a przecież możemy spróbować stworzyć swój własny papier! 🗓 I przy okazji to świetny pomysł na spróbowanie czegoś nowego, oryginalnego.

→ Pamiętacie, żeby brać torby ekologiczne na zakupy? ⚖️ Mała zmiana, a bardzo potrzebna. Torba bawełniana nie zajmuje dużo miejsca, pomieści dużo zakupów i oczywiście jest dobra dla środowiska! 🌿 Grosz do grosza… pomyślcie, ile rocznie możecie wydawać na takie torby plastikowe podczas każdej wizyty w sklepie. 😎🛍 Bawełniane torby mają wiele wzorów i mogą nam służyć nie tylko na zakupy.

→ Na zakupach nie zapominajcie o produktach w szkle, które potem można wykorzystać na doniczkę, czy wazon. Zamiast ręczników papierowych, postawcie na bawełniane ściereczki wielokrotnego użytku, a wodę napełniajcie do butelek z filtrem.