fbpx

W Mazowieckiem oszczędzanie na szóstkę

15.10.2019

W województwie mazowieckim projekt „Kokosza, grosz do grosza!” dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w lekcjach z zakresu edukacji ekonomicznej i finansowej.

Lekcje zostały zaplanowane dla trzech grup wiekowych, według standardowego podziału na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie otrzymali teczki z materiałami edukacyjnymi, które zostały dostosowane do ich wieku i umiejętności. Po zakończeniu projektu szkoły otrzymały paczki z gadżetami i „Przewodnikiem po Oszczędzaniu”.

W przedsięwzięciu było zaangażowanych 3 nauczycieli z 3 szkół podstawowych rozmieszczonych na terenie całego województwa mazowieckiego. W zajęciach wzięło udział 200 uczniów. Każdy z nauczycieli przeprowadzających lekcje otrzymał imienny certyfikat. Uczniowie otrzymali ołówki, notesy i zakładki do książek, które będą im przypominały o projekcie i zdobytej podczas niego wiedzy.

Przykład “Kokoszy…” potwierdza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli tematem zarządzaniem finansami od najmłodszych lat. Projekt mógł być realizowany dzięki darowiźnie celowej przekazanej od Narodowego Banku Polskiego dla Stowarzyszenia “Anty-Rama”.