fbpx

Kokoszowe obchody Światowego Dnia Oszczędzania 2021

Kolejny miesiąc szkoły minął bardzo szybko, a wraz z nim kolejne kokoszowe przygody za nami. Miesiąc październik był szczególnie ważny, ponieważ 31 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania, który stanowi inspirację do nauki oszczędzania.


Oprócz wsparcia działań w szkołach, byliśmy współorganizatorami konferencji ,,Weekend Kapitalizmu 2021”, w trakcie którego prezentowaliśmy najnowszy raport Save&Invest. Poprowadziliśmy panel o edukacji ekonomicznej, w którym udział wzięli:
Konrad Hennig
Alicja Defratyka
Mikołaj Pisarski


Rozmawialiśmy o stanie polskiej nauki oraz o tym, co można zmienić w samej edukacji finansowej w szkołach. Omówione zostały także dane dotyczące oszczędności Polaków i gospodarności. Pani Alicja Defratyka podkreśliła, jak ważna jest nauka o oszczędzaniu od najmłodszych lat zarówno w domu jak i szkole. Zgodnie z tym, podzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami wyniesionymi z projektu ,,Kokosza, grosz do grosza!”, w którym pracujemy z różnymi grupami wiekowymi uczniów.

Nie zabrakło również tematu wsparcia, jakie mogą zaoferować m.in. uczelnie lub inne podmioty, a co najważniejsze jak rodzice mogą wspierać temat nauki finansów. Przygotowanie raportu oraz organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu udzielonego ze środków Narodowego Instytutu Wolności.